ឃាត់បានជើងខ្លាំង ៥នាក់ ដែល​វាយ​គ្នា​ទៅ​វិញ​ទៅ​មកនៅ​ក្រោយ​ពន្ធ​ធនាគារ​ខេត្តកណ្តាល
កណ្តាល៖ ក្មេង​ទំនើង​២​ក្រុម សរុប​ចំនួន​០៥​នាក់ ត្រូវ​នគរបាល​ក្រុង​តា​ខ្មៅ ស្រាវជ្រាវ​ឃាត់ខ្លួន ក្រោយ​បង្ករ​ភាព​វិក​វរ​ (​ឈ្លោះ​គ្នា​តាម​បណ្តាញ​សង្គម​TikTok) ជួប​គ្នា​ចៃដន្យ​នៅ​តាម​ផ្លូវ បង្ករ​ជា​ហិង្សារ​វាយ​គ្នា​ទៅ​វិញ​ទៅ​មក នៅ​ក្រោយ​ពន្ធ​ធនាគារ​ខេត្តកណ្តាល ។
ដោយ​អនុវត្ត​តាម​បទបញ្ជា​របស់ លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឈឿ​ន សុចិត្ត ស្នងការ នៃ​ស្នងការដ្ឋាន​នគរបាល​ខេត្តកណ្តាល នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ កម្លាំង​នគរបាល​នៃ​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ក្រុង​តា​ខ្មៅ ដឹកនាំ​បញ្ជា​ដោយ​លោក​វរសេនីយ៍ឯក យី វណ្ណ​ដា អធិការ​នគរបាល​ក្រុង​តា​ខ្មៅ ផ្នែក​នគរបាល​ព្រហ្មទណ្ឌ​ក្រុង​តា​ខ្មៅ សហការ​ជាមួយ ប៉ុស្តិ៍​នគរបាល​រដ្ឋបាល​ព្រែក​ឬ​ស្សី រួម​នឹង ប៉ុស្តិ៍​នគរបាល​រដ្ឋបាល​ដើម​មៀន ស្រាវជ្រាវ​តាម​នីតិវិធី​ជំនាញ រហូត​ឃាត់ខ្លួន​បាន​យុវជន​ចំនួន​០៥​នាក់ ពាក់ព័ន្ធ​ករណី​ហិង្សា​ដោយ​ចេតនា​ទៅ​វិញ​ទៅ​មក​(​បង្ក​ឡើង​ដោយ​ក្មេង​ទំនើង​) កើតហេតុ​ថ្ងៃ​ទី​២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ វេលា​ម៉ោង​០៨​និង​៣០​នាទី នៅ​ចំណុច ផ្លូវ​បេតុង​ភូមិ​ក្រពើ​ហារ សង្កាត់​ព្រែក​ឬ​ស្សី ក្រុង​តា​ខ្មៅ ខេត្តកណ្តាល ។
បច្ចុប្បន្ន​ជនសង្ស័យ និង​វត្ថុ​តាង​ខាងលើ សមត្ថកិច្ច​ជំនាញ បាន​កសាង​សំណុំរឿង​ចាប់​បញ្ជូន​ទៅ​តុលាការ ចាត់ការ​តាម​នីតិវិធី​៕